پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : سه شنبه 21 اسفند 1397
کد 9

در جلسه کارگروه کشاورزی و منابع طبیعی مطرح شد؛

انتقاد فرماندار چاراویماق از فعالیت برخی دامداریها در محیط شهری

جلسه کارگروه کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان چاراویماق برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری چاراویماق در این جلسه فرماندار شهرستان با انتقاد از فعالیت برخی دامداریها در سطح شهر و ایجاد آلودگی و مزاحمت برای شهروندان دستور داد برای این دامدارن جهت انتقال به خارج از شهر تذکرات لازم صادر گردد. در این راستا ادارات شبکه بهداشت، محیط زیست، جهاد کشاورزی و شهرداری موظف شدند تا اقدامات لازم را در اسرع وقت جهت رفاه حال همشهریان انجام دهند.
تقویمی در خصوص قاچاق دام زنده در شهرستان گفت: خوشبختانه با تلاش همکاران شبکه دامپزشکی و نیروی انتظامی هیچ گزارشی مبنی بر خروج دام زنده مولد از شهرستان چاراویماق واصل نشده است. وی همچنین خواستار تشدید کنترل راههای مواصلاتی شهرستان در جهت هرگونه خروج دام شد.
رئیس کارگروه کشاورزی شهرستان چاراویماق به فرا رسیدن ایام تعطیلات نوروز نیز اشاره کرد و افزود: طبق بررسی های انجام شده و هماهنگی های صورت گرفته اقلام ضروری خانوارها برای شب عید پیش بینی شده که به محض تامین در بین شهروندان توزیع خواهد شد.
نوروزی، مدیرجهاد کشاورزی شهرستان چاراویماق از توزیع ۸۴ درصد کود سفید موردنیاز و ۵۰ درصد کود سیاه مورد نیاز کشاورزان خبر داد و افزود: این روند تا پایان پیش بینی های انجام شده کود موردنیاز کشاورزان ادامه خواهد داشت. وی همچنین از تامین بیش از ۱۷ تن میوه برای شب عید جهت توزیع با نرخ مصوب در سطح شهرستان خبر داد.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 21 اسفند 1397
  • توسط کاربر روابط عمومی چاروایماق