پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : پنجشنبه 12 خرداد 1401
کد 61

حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در شهرستان چاراویماق

حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در شهرستان چاراویماق

حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در شهرستان چاراویماق 🔻به گزارش روابط عمومی فرمانداری چاراویماق ، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور همزمان با سفر ریاست محترم جمهور و هیات وزیران به استان در شهرستان حضور یافته و به همراه مدیران استان و شهرستانی از پروژه های نیمه تمام بازدید و در جلسه شورای اداری شرکت نمودند .
حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در شهرستان چاراویماق
🔻به گزارش روابط عمومی فرمانداری چاراویماق ، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور همزمان با سفر ریاست محترم جمهور و هیات وزیران به استان در شهرستان حضور یافته و  به همراه  مدیران استان و شهرستانی از پروژه های نیمه تمام بازدید و در جلسه شورای اداری شرکت نمودند .
🔻در این جلسه فرماندار چاراویماق ضمن احصاء مسائل در حوزه های راه، آب شرب،شهری،کشاورزی. دامداری ،اموزشی، بهداشتی،اقتصادی و  اشتغال زایی و پروژه های نیمه تمام ، اشاره ای به ظرفیت ها و پتانسیل های شهرستان ازجمله جاده سرچم-چاراویماق-میاندواب،شهرک صنعتی ورقه، ایجاد سدهای معیشتی،اختصاص سهم حق آبه شهرستان از سدهای سهند و کلقان ، معادن، دامداری ، کشاورزی و گردشگری نمودند و افزودند این شهرستان با وجود منابع غنی و معادن متعدد در سطح استان و حتی در در سطح ملی مورد بی توجهی وبی مهری قرار گرفته که به صورت خام و بدون ارزش افزوده از منطقه خارج و به غیر از خرابی و تخریب منابع و زیرساخت های شهرستان هیچگونه عایدی برای شهرستان حاصل نشده است.
دکتر توکلی در ادامه به اهمیت شهرک  صنعتی ورقه پرداختند و اظهار کردند این شهرک به لحاظ موقعیت جغرافیایی و ارتباطی بستر مناسب برای سرمایه گذاری در حوزه های فوق از جمله معادن بوده که در صورت تامین زیرساخت های اولیه باعث رونق تولید و ایجاد اشتغال برای شهرستان و شهرستانهای مجاور گردد.
🔻در نهایت دکتر مدنی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور به عنوان نماینده  تام الاختیار رئیس جمهور محترم ضمن قول مساعد در پیگیری مسائل مطروحه توسط فرماندار چاراویماق از جمله طرح مصوبه نمودن  پروژه جاده سرچم-چاراویماق-میاندواب به عنوان یکی از مصوبات این سفر در استان،پیگیری حق آبه سهم شهرستان از سدهای سهند و کلقان،فاضلاب شهری،تامین زیرساخت های اولیه شهرک صنعتی ورقه، سرمایه گذاری در حوزه معادن، از ۵ برابر نمودن اعتبارات اشتغال زایی و کار آفرینی در شهرستان خبر دادند.
🔻روابط عمومی فرمانداری چاراویماق
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 12 خرداد 1401
  • توسط کاربر روابط عمومی چاروایماق