پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : شنبه 5 مرداد 1398
کد 20

چهارمین جلسه شورالی اداری شهرستان چاراویماق برگزار شد

انتقاد فرماندار از شیوه توزیع اعتبارات استانی

صابر تقویمی ، فرماندار این شهرستان با انتقاد از شیوه توزیع اعتبارات استانی گفت : فلسفه توزیع اعتبارات توازن منطقه ای برای رفع محرومیت شهرستانهای کم برخوردار و توازن آن با مناطق توسعه یافته است ولی در هنگام بودجه بندی و توزیع اعتبارات عملا بیشترین میزان اعتبار به مرکز استان و شهرستانهای بزرگتر تخصیص می یابد.


به گزارش روابط عمومی فرمانداری چاراویماق، صابر تقویمی ، فرماندار این شهرستان با انتقاد از شیوه توزی اعتبارات استانی گفت : فلسفه توزیع اعتبارات توازن منطقه ای برای رفع محرومیت شهرستانهای کم برخوردار و توازن آن با مناطق توسعه یافته است ولی در هنگام بودجه بندی و توزیع اعتبارات عملا بیشترین میزان اعتبار به مرکز استان و شهرستانهای بزرگتر تخصیص می یابد. همین امر موجب می شود هیچ پیمانکاری از امتیازات پروژه های عمرانی شهرستانهای بزرگتر و مرکزی صرف نظر نکند و در مناقصات شهرستانهای دورتر از مرکز استان شرکت نمی کنند.


رییس شورای اداری شهرستان چاراویماق بلاتکلیفی و عدم نتیجه گیری در سه مشکل عمده این شهرستان را موجب توقف و مانع پیشرفت و توسعه شهرستان دانست و افزود تا نتیجه گیری کامل و حل این مشکلات پیگیری های خود را ادامه خواهیم داد. بلاتکلیفی و تاخیر بدون توجیه پروژه میاندواب - سرچم ، بلا تکلیفی شهرک صنعتی ورقه با توجه به تملک بیش از ۸۵ درصد زمبنهای مربوط و عدم پاسخگویی مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان و همچنین مشکل آب شرب شهرستان با وجود اینکه کل آب ذخیره شده پشت سد آیدوغموش از شهرستان چاراویماق تامین میگردد ولی دریغ از تخصیص یک لیتر آب به این شهرستان.
تقویمی همچنین به رعایت مقررات و قوانین توسط مسئولان ادارات تاکید کرد و از کلیه روسا خواست تا به این موضوع اهتمام ویژه داشته باشند.

حجت الاسلام صفری ، امام جمعه شهر قره آغاج در این جلسه ، توقیف نفت کش انگلیسی را حق قانونی کشور برای دفاع از تمامیت ارضی و امنیت منطقه و همچنین نشان اقتدار دفاعی و نظامی ایران دانست.

وی در ادامه سخنان خود از حضور کمرنگ برخی روسای ادارات در صفهای نماز جمعه انتقاد کرد و از کلیه مسئولان خواست تا با حضور در نماز جمعه و دیدار چهره به چهره با مردم نسبت به حل مشکلات آنان اقدام نمایند‌.
  • نوشته شده
  • در شنبه 5 مرداد 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی چاروایماق